Yerli şirketler grubu, bilişim çözümlerini yurt dışına taşıyacak

Bütünleşik bilişim hizmetleri sunan Rasyotek Şirketler Grubu, yeni ürün ve hizmetler geliştirmeye devam ederken yeni yatırımlarıyla global pazarlara açılacağını açıkladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Pak, “’Teknolojik insan’ mottosuyla 2015’ten bu yana her sektör ve ölçekten bin işletmeye tek merkezden bilişim, sağlık, eğitim, üretim ve e-ticaret alanlarında hizmet veriyoruz. Türkiye’nin önde gelen ilk 500 şirketi içindeki 150 kuruluş ve 40 farklı holdinge referans projeler hazırlıyoruz. Ülkemizde elde ettiğimiz bu başarı ivmesini, 2024’te yeni yatırımlar ve iş birlikleriyle artırmayı planlıyoruz. Bu doğrultuda uluslararası arenayı Türkiye’nin inovatif, esnek ve pratik bilişim yetkinlikleriyle buluşturmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

‘İŞ DÜNYASINA TASARRUF VE DOĞRUDAN KAZANÇ YOLUYLA 50 MİLYAR TL KAZANDIRDIK’

2024’ün küresel ekonomi açısından farklı dinamiklere gebe olduğunu, bununla birlikte şirketlerin bilişim ve dijitalleşme ihtiyacının artacağını söyleyen Pak şöyle devam etti: “Dünya çapındaki ekonomik ve politik dalgalanmalar, şirketlerin her anlamda çevik ve kârlı bir yapı kurmasını zorunlu kılıyor. Biz de Türkiye’nin ilk bilişim holdingi olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, hizmet ve çözümlerimizle yereldeki iş dünyasına tasarruf ve doğrudan kazanç yoluyla 50 milyar TL kazandırdık. Şimdi sırada, bu yerli ve milli başarı hikayesini globale taşımak var.”

Pak, konuşmasına şöyle devam etti: “Tüm hizmet başlıklarımızı bilişim altyapısından aldığımız otomasyon ve dijitalleşme imkanlarıyla zenginleştirmeye odaklandık. Geçtiğimiz 10 yılda 12 dijital çözüm, 3 sağlık bilişim uygulaması, 2 endüstriyel bilgisayar donanım cihazı geliştirdik. Bir kişinin 1 günde yapabileceği işleri, bir bilgisayarın saniyeler içinde yapabileceği bir modele dönüştürdük. Bu yetkinliğimiz, uzman ve güvenilir bir hizmet sağlayıcısı olarak konumlanmamızın ve büyümemizin önünü açtı.” (EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x