TAB Gıda Halka Arzı Ne Zaman? TAB Gıda Hissesi Ne Kadar? TAB Halka Arzından Kaç Lot Gelir?

TAB Gıda halka arzı Google’da merak edilenler arasında yerini aldı. Halka arzlara akın eden Borsa yatırımcıları, halka arz edilen hisselerden hangilerini alacaklarını inceliyor. TAB Gıda halka arzı da ne zaman yapılacak merak ediliyor. TAB Gıda halka arzında talep toplama tarihleri ne zaman? TAB Gıda hisseleri ne kadar? Gelin birlikte bakalım.

TAB Gıda Ne Zaman Kuruldu? TAB Gıda Ne İş Yapıyor?

TAB Gıda, 29 Temmuz 1994 tarihinde kuruldu. Şirket, hızlı servis sektöründeki faaliyetlerine, 1995 yılında Burger King®’in Ana Franchise haklarını alarak Türkiye’ye getirmesiyle başladı. Şirket, 2006 yılında, portföyüne Sbarro® markasını ekleyerek İtalyan mutfağının zengin lezzetlerini Türk tüketicilerle buluşturdu. 2007 yılında Popeyes® markası ile, tavuk mutfağı ürünlerini müşterilerinin beğenisine sundu, 2010 yılında ise, Arby’s® markasının Ana Franchise haklarını alarak, sektöre yeni ve çeşitli lezzetler katmaya devam etti. TAB Gıda, kendi markaları olan Usta Dönerci® markasını 2013 yılında ve Usta Pideci® markasını da 2019 yılında yaratarak Türk mutfağına özgü ürünleri portföyüne kattı. En son ise 2022 yılında dünya genelinde en çok şubesi olan restoran zinciri Subway®, TAB Gıda markaları arasına eklendi.

TAB Gıda’nın Hangi Markaları var?

Halka arz edilen TAB Gıda, faaliyetlerini TFI TAB Gıda Yatırımları çatısı altında çok ağırlıklı Türkiye olmak üzere, Makedonya, Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs’ta 1.500’ün üstünde restoranıyla yürütüyor. Ayrıca, grubun TFI TAB Gıda Yatırımları çatısı altında Çin’de de 1500’ün üstünde restoran yatırımı bulunuyor.  TAB Gıda’nın marka portföyünde Burger King®, Popeyes®, Arby’s®, Sbarro® ve Subway® olmak üzere beş global marka, Usta Dönerci® ve Usta Pideci® olmak üzere iki ulusal marka bulunuyor.

TAB Gıda Halka Arzı Ne Zaman? TAB Gıda’nın Hisse Kodu Ne?

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arzında 18-19-20 Ekim tarihlerinde üç gün süreyle talep toplanacak. TABGD koduyla Borsa İstanbul’da Yıldız Pazar’da işlem görecek.

TABGD Hissesi Ne Kadar? TAB Gıda Halka Arzı Büyüklüğü Ne Olacak? TAB Gıda Hisse Satışı Nasıl Olacak?

TAB Gıda halka arzında 1 TL nominal değerli paylar 130,00 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. 

Halka açıklık oranı yüzde 20,09, büyüklüğü 6 milyar 825 milyon TL olacak.

Şirket’in mevcut 232 milyon 417 bin TL olan sermayesinin 261 milyon 292 bin TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 28 milyon 875 bin TL paylar ile mevcut ortaklardan TFI TAB Gıda Yatırımları AŞ’ye ait 23 milyon 625 bin TL nominal değerli B grubu paylar olmak üzere toplam 52,5 milyon TL pay halka arza konu edilecek.

TAB Gıda Halka Arzında Gruplara Tahsisat Nasıl Olacak? TAB Gıda Halka Arzında Kaç Lot Gelir?

Halka arzda yüzde 78 yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 20 yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 2 grup çalışanlarına tahsisat yapılacak.

1,7 milyon katılımda yatırımcı başına yaklaşık 24 Lot düşmesi beklenirken, 2,1 milyonda 19 lot, 2,9 milyonda 14 lot, 3,7 milyonda 11 lot ve 4,5 milyon katılımda 9 lot düşmesi bekleniyor.

TAB Gıda Halka Arzına Nerelerden Bavurulabilir?

Halka arza, Ata Yatırım Menkul Kıymetler AŞ, İş Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılık edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x