Levent Tüzemen eleştirilere böyle yanıt verdi: “Binbaşı Hilmi Tüzemen’in torunuyum”

Futbolcular maça çıkmamasına rağmen A Spor’un yayına devam etmesi eleştirilmiş, spor yorumcusu Levent Tüzemen’e Riyad’ı ve bölgedeki yaşam tarzını övdüğü gerekçesiyle eleştiriler gelmişti. Canlı yayında konuşmalar esnasında “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarını bastırmak için müzik açan ve stadyumun ışıklarını kapatan yöneticilere tepki yağmış, Tüzemen’in o anlardaki tepkisi gündem olmuş.

Maçın iptal kararı sonrası tepkiler büyürken, Tüzemen Sabah’taki “Duruşumuzdan taviz vermedik” başlıklı yazısında kendisini savunan bir açıklama yaptı:

“Süper Kupa’yı Suudi Arabistan’ın talebi doğrultusunda Riyad’da oynama kararını verdik. Ama bu kararın son dakikada bir krize dönüşeceğini hesap etmedik. Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin kurucusu olarak her Türk insanının kırmızı çizgisidir. “Yurtta sulh cihanda sulh” sözü tüm dünya milletleri için geçerlidir. G.Saray ve F.Bahçe’nin sahaya Atatürk fotoğraflı tişörtlerle çıkmalarına ve “Yurtta sulh cihanda sulh” pankartını taşımalarına maalesef izin verilmedi. Dursun Özbek ve Ali Koç hassasiyet göstererek yasakların kaldırılmaması sonucu finale çıkmayacaklarını söylediler. Suudiler geri adım atmadı, biz de kırmızı çizgimizden taviz vermedik. Resmi açıklama yapılmadan sosyal medyada beni ve Gürcan Bilgiç’i linç etmeye çalışan zihniyeti lanetliyorum. Atatürk benim de kırmızı çizgimdir. Hakarette bulunanlarla da mahkemede görüşeceğim. Ben Türk olmaktan gurur duyuyorum. Atatürk’ün tüm değerleri benim değerlerimdir. Ben bu ülke uğruna Sakarya’da şehit düşmüş Atatürk’ün silah arkadaşı Tabur Komutanı Binbaşı Hilmi Tüzemen’in torunuyum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x