Brezilya – Arjantin Maçında Tribünler Karıştı!

Bugün sabaha karşı oynanan 2026 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri maçında Brezilya – Arjantin milli takımları arasındaki mücadele çıkan olaylar nedeniyle geç başladı.

BÜYÜK GERGİNLİK

Brezilya milli marşı okunduğu sırada polis ile Arjantin taraftarlar arasında çıkan gerginlik büyüdü. Brezilya polisi Arjantinli taraftarların bulunduğu bölüme girdi ve taraftarları joplamaya başladı.

MARTİNEZ, POLİSE MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞTI

Emiliano Martinez’in, Arjantinli taraftarlara jopla saldıran Brezilyalı bir polisin elinden jopunu almaya çalışması esnasında kaydedilen görüntü ise ikonik bir an olarak tarihe geçti.

Emiliano Martinez’in o görüntüsü sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu…

MESSİ TAKIMI SAHADAN ÇEKTİ

Arjantin kaptanı Messi, yanan olaylarda vatandaşlarına uygulanan şiddet nedeniyle tüm takım arkadaşlarını toplayarak takımı soyunma odasına götürdü.

Arjantinli kaynakların iddialarına göre olayın çıkma sebebi; Brezilya marşı okunurken polisin jopla Arjantinli taraftarlara saldırması. Bunun üzerine Messi; ‘Bu şartlar altında oynayamayız’ diyerek takımı sahadan çekme kararı alıyor.

Bir süre sonra tribündeki olaylar yatıştırıldı. Arjantin, sahaya geri döndü ve maç 27 dakika gecikmeli de olsa başladı.

Messi karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada “İnsanlara nasıl vurduklarını gördük, Libertadores finalinde de aynısı oldu. Oyundan çok buna odaklanmıştı takım. Soyunma odasına gittik çünkü her şeyi sakinleştirmenin en iyi yolu buydu, bir trajedi olabilirdi.”

MESSİ İLE RODRYGO ARASINDA GERGİNLİK

Bu arada Messi ile Rodrygo arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Rodrygo: “Niye soyunma odasına gittiniz? Korkaklar.” ifadesini kullanırken, Messi: “Biz Dünya Şampiyonuyuz. Neden korkalım? Ağzından çıkan kelimelere dikkat et.” şeklinde bir cevap verdi.

BAZI TARAFTARLAR YARALANDI

Öte yandan bir çok taraftarın ciddi şekilde jop darbeleri sonrası yaralandığı gözlendi.

Bazı Arjantinli taraftarların polisin sert müdahalesine karış koymaya çalıştığı da gözlerden kaçmadı. Brezilya – Arjantin maçında yaşanan olaylar bu karelerle dünya basınına duyuruldu…

Geç başlayan maçta Arjantin Otamendi’nin golüyle deplasmanda Brezilya’yı 1-0 mağlup etti. Brezilya üst üste üçüncü mağlubiyetini aldı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x